Forbes shpall listën e atletëve më të paguar të vitit 2017 (FOTO LAJM)

Magazina amerikane ‘Forbes’ ka shpallur listën e atletëve më të paguar të vitit 2017 në botë.

Në këtë listë vazhdon të prijë Cristiano Ronaldo i cili përfundoi vitin 2017 me plot 93 milionë euro përfitime nga kontrata e tij me Real Madridin dhe nga marketingu, përcjell Albeu.com.

Pas tij vjen, basketbollisti LeBron James i cili ka përfituar 86.2 milionë euro gjatë vitit që lam pas.

Në vendin e tretë gjendet Leo Messi i cili ka përfituar 80 milionë euro gjatë 2017-tës. /albeu.com/
Shtuar më 02/01/2018, ora 18:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori