Formacioni më i mirë i fazës gjysmëfinale në UEFA Champions League (FOTO LAJM)

UEFA ka publikuar formacionin e javës në UEFA Champions League.

Në ekipin e javësChampions Legaue gjenden pesë lojtarë të skuadrave tashmë të eliminuara nga kjo garë; 3 të Romës dhe 2 të Bayern Munich.

Ekipi i javës kompletohet me tre lojtarë të Real Madridit e tre të Liverpoolit, finalistët për edicionin 2017/18.

Portieri: Keylor Navas

Mbrojtës: Marcelo, Kolarov, Carvajal

Mesfushorë: Nainggolan, Rodriguez, Wijnaldum, Kimmich

Sulmues: Firmino, Dzeko, Salah. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2018, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori