Formacioni i vitit nga FIFA, dominon Reali dhe Barça (FOTO)

Në mbrëmjen gala të zhvilluar dje në Zyrihështë përcaktuar edhe ekipi i viti nga FIFA, më saktësisht nga “FIFpro”

Portieri që ka marrë më shumë vota ka qenë Manuel Neuer i Bayernit dhe Gjermanisë, ndërsa në mbrojtje ka dy futbollistë të Real Madrid, braziliani Marcelo dhe spanjolli Sergio Ramos. Braziliani i Juventus, Dani Alves dhe spanjolli i Barcelonës, Gerard Pique.

Në mesfushë janë Modric dhe Kroos nga Reali dhe Iniesta nga Barcelona. Ndërkohë që në sulm anë Messi, Ronaldo dhe Suarez./albeu.com/

Shtuar më 10/01/2017, ora 09:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori