Formacioni i vitit nga gazeta franceze L'Equipe (FOTO LAJM)

Gazeta e famshme franceze, L'Equipe ka përzgjedhur njëmbëdhjetëshen për vitin që lamë pas. 2017.

Formacioni komandohet nga lojtarët madrilen që janë katër; Sergio Ramos, Marcelo, Luka Modric dhe fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo, duke lënë PSG që me tre ljtarë; Daniel Alves, Neymar Jr dhe Edinson Cavani.

Nga Serie A është vetëm portieri legjendar i Juventusit dhe kombëtares italiane, Gianluigi Buffon.

Nuk mungonte dhe pleshti i Barcelonës, Lionel Messi, dhe mesfushori më i mirë në Premier League, N'Golo Kante.

Shtuar më 02/01/2018, ora 16:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori