Formacioni më i mirë në futboll gjatë 10 viteve të fundit (FOTO LAJM)

Website i njohur sportiv “futaa” ka përpiluar formacionin më të mirë në futboll gjatë dekadës së fundit.

Në 11-shen e parë nuk mungojnë emra të njohur ku pjesa më e madhe janë aktivizuar tek Real Madrid dhe Barcelona, shkruan SYRI.net.

Në portë është pozicionuar Neuer, ndërsa mbrojtja përbëhet nga katërshja Marcelo, Pique, Ramos dhe Alves.

Kroos, Iniesta dhe Xavi janë pjesë e mesfushës, kurse në repartin e sulmit është pozicionuar Ronaldo, Suarez, Messi.


Stoli rezervë:

Portierë: David De Gea, Gianluigi Buffon,

Mbrojtja: Giorgio Chiellini, Mats Hummels, Philipp Lahm

Mesfusha: Sergio Busquets, Blaise Matuidi, David Silva

Sulmi: Antoine Griezmann, Robert Lewandowski, Sergio Agüero, Thomas Müller
Shtuar më 22/11/2019, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori