RËNDITJA/ Formacioni më i vlefshëm në Premier League, ky është futbollisti më i shtrenjtë (FOTO LAJM)

Raheem Sterling është futbollisti më i shtrenjtë i ligës angleze, derisa renditet i treti në botë, transmeton zeri.info

25-vjeçari vlerësohet me një shifër prej 135 milionë funtesh, shkruan “The Sun”.

“Transfermarkt” ka përditësuar vlerat e 504 futbollistëve të kampionatit anglez duke marrë parasysh formën e tyre.

Dhe sipas këtyre shifrave, Sterling është lojtari më i shtrenjtë në Premierligë.

Kjo do të thotë që ai vlen më shumë sesa Lionel Messi (135 milionë funte), por më pak sesa Neymari (162 milionë funte) dhe Kylian Mbappe (180 milionë funte)
Shtuar më 10/12/2019, ora 19:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori