E FUNDIT/ Milani shpëton në fund mes dramës (VIDEO)
"France Football" zgjedh fanellën më të bukur të historisë (FOTO LAJM)

Historia e futbolli është bërë nga epoka, me ndryshime taktike dhe revolucione teknike. Edhe fanellat kanë ndryshuar shumë.

Disa prej tyre janë kthyer në simbole të vërteta. "France Football" ka zgjedhur 50 më domethënëse.

Sipas klasifikimit të bërë nga e përditshmja franceze, vendin e parë është Ajaxi i Johan Cruyff, që dominoi në Evropë nga 1971-1973.

Pas tyre renditet Saint-Ettienne i 1975-77. Në vendin e tretë është Holanda e 1974-ës.

Shtuar më 09/04/2020, ora 22:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori