Futboll, 7 rekordet që nuk thyen kurrë (FOTO LAJM)

Lionel Messi shënoi 92 gola gjatë një viti kalendarik dhe fitoi Topin e Artë numër katër në karrierë e mbi të gjitha rradhazi.
Bota e futbollit është njohur shpesh herë me rekorde historike. Shembulli më i fundit është ai i yllit të Barcelonës, Lionel Messi, i cili shënoi 91 gola gjatë vitit 2012, dhe është gati për rekorde të tjera gjatë këtij viti. Një rekord i tillë, është arritur të thyhet pas dekadash të tëra, ndaj dhe mundësia për tu thyer së shpejti është shumë e vështirë.

Por futbolli është njohur edhe me rekorde të tjera, të cilat me shumë mundësi nuk do të thyen kurrë.

Cilat janë ato? Vizitoni foto-galerinë e mësipërme... /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2013, ora 15:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori