Gjermania, resort luksoz dhe birra (FOTO LAJM)

Nuk mungon asgjë në Santo Andre të Bahias, vendi i zgjedhur nga Gjermania për të qëndruar gjatë Botërorit. Në një periudhë kohore prej 6 muajsh, Federata Gjermane e Futbollit (DFB) ka ndërtuar një resort në një zonë përrallore në mënyrë që futbollistët të ndihen sa më mirë dhe të relaksohen pas ndeshjeve.

Kombëtarja gjermane po qëndron në një lokalitet të vogël me emrin Santa Cruz de Cabralia (800 banorë) dhe ardhja e kësaj përfaqësueseje dhe rreth 200 gazetarëve që e shoqërojnë, ka revolucionalizuar gjithçka në këtë vend.

Janë sjellë televizorë plasma, është ndërtuar një sallë e madhe pune me internet të shpejtë dhe një mensë. Nuk mungon as birra gjermane. Frigoriferë gjigandë të mbushur me Bitburger do e bëjnë më të freskët qëndrimin e tyre në Brazil. /albeu.com/
Shtuar më 12/06/2014, ora 15:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori