Goal ka përzgjedhur "Ekipi i Vitit" në Premierligë (FOTO LAJM)

Manchester City është bërë ekipi i parë pas një dekade që e mbron titullin në Premierligë.

Skuadra e Pep Guardiolës u përball me garë tejet të fortë dhe impresive nga Liverpooli i Jurgen Klopp, transmeton Gazeta Express.

Lojtarë nga të dy klubet mahniten me lojën e tyre gjatë gjithë sezonit, duk u ndihmuar skuadrave të tyre t’i arrijnë 98 dhe 97 pikë, respektivisht, shumë më shumë se skuadrat e tjera në ligë.

Prandaj, padyshim ata e dominojnë formacionin e sezonit, të përzgjedhur nga Goal.com.

Eden Hazard i Chelseat është lojtari i vetëm që ia del të futet në formacionin e vitit ka qenë i skuadrës së Liverpoolit apo Cityt./albeu.com/
Shtuar më 13/05/2019, ora 21:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori