Golashënuesit më të mirë në historinë e Serie A, skuadër për skuadër (FOTO LAJM)

Atalanta - Cristiano Doni 112 gola
Pëlqej
Portali Albeu ju sjell në foto-galerinë e mësipërme një klasifikim të veçantë që ka të bëjë me golashënuesit më të mirë të të gjithë kohërave për 20 klubet e impenuara gjatë sezonit 2014-15 Serie A.

Mes futbollistëve që luajnë ende janë: Francesco Totti (Roma), Antonio Di Natale (Udinese) dhe Francesco Tavano (Empoli), ndërsa numrin më të madh të golave e mban Alessandro Del Piero (Juventus, 290). /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2014, ora 13:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori