Golashënuesit më të mirë të "El Classico"-ve (FOTO LAJM)

8. Ivan Zamorano, Santiago Bernabeu, Eulogio Martinez, Luis Suarez, Jaime Lazcano - 8 gola
Nga Messi te Ronaldo, nga Kubala te Di Stefano, "El Classico" gjithmonë është njohur si një ndeshje speciale që ka pasur shumë golashënues të njohur në historinë e këtyre dueleve.

Këtë fundjavë në ndeshjen më të ndjekur në botën e futbollit, përballë do të vendosen edhe dy nga golashënuesit që kanë shënuar shumë. Ronaldo dhe Messi bëjnë pjesë në lojtarët që kanë shënuar më shumë në "El Classico".

Albeu ju sjell një renditje të golashënuesve më të mirë të kësaj ndeshje historike. /albeu.com/
Shtuar më 21/11/2015, ora 10:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori