Grafika: Chelsea ekipin më të gjatë, Arsenali më të shkurtrin (FOTO LAJM)

Pëlqej
Java e parë e sezonit 2014-2015 në Premier League ka nxjerrë të dhëna shumë interesante. Sipas asaj që shkruan "Daily Mail", Chelsea hodhi në fushë ekipin më të gjatë të të gjithë kampionatit, bashkë me Crystal Palace, Stoke and West Ham.

Ekipi më i shkurtër ishte ai i Arsenal, ndërsa futbollisti më i shkurtër spanjolli Santi Cazorla me rreth 1.67 m. Futbollisti më i gjatë që zbriti në fushë ishte belgu i Chelsea-t Thibaut Courtois me rreth 2 metra gjatësi.

Por këtë javë mungoi Per Mertesacker dhe me rikthimin e tij mund të ndryshojnë të dhënat. /albeu.com/


Shtuar më 20/08/2014, ora 16:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori