Holanda e Portugalia, uniforma nga riciklimi i shisheve plastike (FOTO LAJM)

Kombëtarja e Holandës dhe e Portugalisë ka prezantuar uniformat e reja që do të veshë në ndeshjet në vazhdim. Edhe kësaj here të dy Federatat ia kanë besuar gjigandin amerikan "Nike" veshjen e tyre.

Por e veçanta e këtyre dy uniformave është se janë bërë nga riciklimi i shisheve plastike, një risi kjo në botën e futbollit dhe jo vetëm. /albeu.com/
Shtuar më 19/03/2015, ora 14:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori