IFC Stat: Top 25 trajnerët më të mirë në botë (FOTO LAJM)

1. Jose Mourinho - Chelsea 14214 pikë
Pëlqej
Kompania e specializuar për statistikat në futboll IFC Stat ka përzgjedhur 25 trajnerët më të mirë në botë. Edhe pse nuk po kalon një periudhë të mirë me Chelsean sërish vendi i parë i takon Jose Mourinhos, i cili le pas ish teknikun e Bayern Munchen Jupp Heynckes dhe ish-in e Barcelonës Tito Vilanova.

Pjesa dërrmuese e teknikëve janë aktualisht në krye të pankinave në skuadra europiane, ndërsa disa prej tyre vijnë nga Azia apo Brazili, ndërkohë që bie në sy mungesa e teknikëve të Juventus dhe Inter, Antonio Conte dhe Walter Mazzarri, ndërsa trajneri i Milan Massimiliano Allegri rënditet i 20-ti. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2013, ora 17:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori