IFFHS: Top 10 arbitrat e 2014-ës (FOTO LAJM)

1 – Nicola RIZZOLI (Itali) 131 pikë
Nicola Rizzoli është arbitri më i mirë për vitin 2014 sipas IFFHS, Instituti Ndërkombëtar i Statistikave dhe Historisë në futboll.

43-vjeçari italian mblodhi 131 pikë duke lënë pas anglezin e famshëm Howard Webb, ndërsa podin e mbyll gjermani Felix Brych.

Arbitri italian u vlerësua për paraqitjet e tij tejet korrekte gjatë vitit 2014, por sigurisht më e rëndësishmja ishte dhe gjykimi i finales së Botërorit "Brazil 2014",Gjermani-Argjentinë. /albeu.com/

Shtuar më 07/01/2015, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori