E FUNDIT/ Një plumb në kokë, vdes 26 vjeçari
IFFHS: Top 10 klubet e 2014-ës (FOTO LAJM)

Real Madrid - 381 pikë
Real Madrid është klubi më i mirë i botës për vitin 2014 sipas renditjes së Federatës Ndërkombëtare të Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS).

Klubi spanjoll kryeson klasifikimin me 381 pikë, duke lënë pas Bayern Munchen (276) dhe Atletico Madrid (267). Në vend të katërt Barcelona, e ndjekur nga Atletico Nacional de Medellin.

Dhjetëshen e klubeve më të mira të botës për vitin 2014 e plotësojnë Juventus, Arsenal, Napoli, River Plate dhe Salzburg. /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2015, ora 17:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori