IFFHS: Top 15 arbitrat e 2012-ës (FOTO LAJM)

Pedro Proença - Portugali 174 pikë
Pëlqej
IFFHS, Insituti i Historisë dhe Statistikave në futboll ka stiluar klasifikimin për arbitrat më të mirë për vitin 2012. I gjithë podi është europain me portugezin Pedro Proença në krye, i ndjekur nga turku Cuneyt Çakir dhe anglezi Howard Webb.

Në Top 10 vetëm kolumbiani Wilmar Roldan është nga Amerika e Jugut ndërsa të gjithë të tjerët janë europianë.

Mes më të mirëve kemi dy gjermanë dhe vetëm një italian (Nicola Rizzoli), ndërsa Top 10 e mbyll francezi Stephan Lannoy. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2013, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori