IFFHS: Top portierët e 2012-ës (FOTO LAJM)

Iker Casillas - Real Madrid (SPA) - 224 pikë
Iker Casillas është portieri më i mirë për vitin 2012. Në këtë përfundim ka dalë Insituti i Historisë dhe Statistikave në Futboll (IFFHS). Kapiteni i Real Madrid, fitues i Europianit me Spanjën dhe fitues i La Ligas me Galaktikët ka lënë pas portierin italian të Juventus Gigi Buffon dhe portierin e Chelsea, Petr Cech.

Vetëm vendi i katërt për portierin e Gjermanisë dhe Bayern Munchen, Manuel Neuer, i cili ndiqet nga anglezi i Manchester City, Joe Hart.

Në Top 10 janë edhe Valdes, Handanoviç, Lloris dhe portieri i Corinthians, Cassio Ramos. /albeu.com/
Shtuar më 04/01/2013, ora 14:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori