"IFFSH" zgjedhë formacionin më të mirë të vitit, dominon Bayern Munich (FOTO LAJM)

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit, e cila prodhon renditjen e ekipeve kombëtare dhe klubeve në baza mujore, formuloi formacionin e saj të vitit 2020, i cili përfshin edhe Lionel Messi.

Ne tashmë jemi në dhjetor, është një vit i vështirë për shkak të pandemisë dhe bota e futbollit ka filluar të inkuadrojë një numër tifozësh nëpër tribuna.

"IFFHS" nuk është përjashtim. Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit, e cila përpilon renditjen e ekipeve dhe klubeve të FIFA-së në baza mujore, formoi 11 lojtarët më të mirë të vitit. Dhe në ekip Lionel Messi shfaqet si i vetmi argjentinas.

Formacioni nga IFFHS ishte 4-2-3-1 dhe emrat e caktuar ishin: Manuel Neuer (Bayern Munich); Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Virgil Van Dijk (Liverpool), Sergio Ramos (Real Madrid), Alphonso Davies (Bayern Munchen); Joshua Kimmich (Bayern Munich), Thiago Alcántara (Bayern/Liverpool); Kevin De Bruyne (Manchester City); Lionel Messi (Barcelona), Robert Lewandowski (Bayern Munich) dhe Cristiano Ronaldo (Juventus). Trajner: Hansi Flick, kampion i tripletës me Bayern Munchen./
Shtuar më 07/12/2020, ora 11:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori