Inter - Fiorentina, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Për shumicën e ekipeve është java e dytë e Serie-A, ndërsa për Interin, Atalantën, Lazion por edhe Benevento e Filipo Inzaghit është java e parë.

Sigurishtë që vëmendja më e madhe e spordashësve do të jetë te takimi i mbrëmjes që do të zhvillohet në San Siro mes Interit dhe Fiorentinës.

Zikaltrit kanë një mesion tepër të vështirë, të zbresin Jventusin nga froni dhe ndoshta ky është viti i duhur që Scudetto të ndërrojë qytet pas 9 vitesh që shkon në Torino.

Pritet të jetë një përballje mjaft e fortë midis dy ekipve, duke parë edhe përbërjet që kanë më skuadër.

Për Interin pritet të debutojnë nga minuta e parë dy lojtarët e afruar në këtë merkato verore, Achraf Hakimi dhe Aleksandër Kolarov, ndërsa të Fiore pritet të debutojnë, Cristiano Biraghi dhe Sofyan Amrabat.

Ndeshja fillon nga ora 20:45.
Shtuar më 26/09/2020, ora 13:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori