Ish-sulmuesi i Milanit dhe fituesi i topit të Artë zgjidhet President (FOTO LAJM)

Ish sulmuesi i Milant i cili ishte pjesë e kquezinjve gjatë sezoneve 1995-2000 dhe ku arriti të fitonte dhe një Top të Artë sot, tanika bërë një hap tjetër të madh në karrierën e tij.

Ish-futbollisti prej disa vitesh po merrem me politikë dhe sot ai kafituar dhe "Topin e Artë" në politikëdukeu përzgjedhur President i vendit të tij, Leberi. Weah pasoi ish Presidentin Ellen Johnson Sirleaf.

Weah me kuqezinjtë e Milanit arriti 46 gola në 113 ndeshje. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2017, ora 15:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori