Ish-trajneri i klubit kosovar kritikon shumë ashpër Panuccin (FOTO LAJM)

Deklarata e trajnerit italian, Christian Panucci, i cili tha se disa lojtarë nuk janë të aftë që të zgjedhin vetëm Kombëtaren ka shkaktuar polemika të shumta.

Edhe pse trajneri i Kombëtares nuk përmendi emra konkretë, mendohet se ai e kishte fjalën për rastin e talentit të Kosovës, Edon Zhegrovës.

Trajneri kosovar, Ismet Munishi, ka reaguar ashpër kundër kësaj deklarate duke shkruar në profilin e tij në “Facebook” një postim.

“Ne parim duhet te respektohet vendimi dhe vullneti i gjdo futbollisti. Duhet te respektohen edhe ata qe vullneti i tyre ishte te mos luajne as per Kosoven e as per Shqiperin. Zotri Panucci ti ke ardhe selektor dhe paguhesh te na tregosh sa ke ti bythe , e jo te na tregosh sa kemi ne.”-shkruan ish-trajneri i Ferronikelit. /albeu.com/
Shtuar më 25/03/2018, ora 16:40
edi rama
e Hënë 26 Mars 2018, Ora 09:50
oh more laper mashkull ke met pa pune edhe tashi don te fitosh pika permes panucit! eshte nje kombtare kuq e zi shqiptar e sa per kombtaren kosovare spasna ndi hala e as per kombin kosovar!!trus bythen se po ti ci robt e pshurrt
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori