Ja Liverpooli 2014-15, me Balotellin titulli nuk është tabu (FOTO LAJM)

Mignolet
Pëlqej
Mario Balotelli është praktikisht një futbollist i Liverpoolit. Milani dhe klubi anglez kanë arritur akordin për transferimin e Supermarios në "Anfield Road" për një shumë që kap vlerën e rreth 20 milionë eurove. Mungon ende zyrtarizimi megjithatë mediat italiane dhe angleze e bëjnë fakt të kryer kalimin e 24-vjeçarit në ishul.


Duke parë edhe sezonin e shkuar, Brendan Rodgers pritet të bazohet në skemën 4-3-3, me Coutinhon të spostuar në mesfushë, ndërsa titullarë priten edhe blerjet e reja: Lovren, Moreno dhe Emre Can.

Përsa i përket sulmit, pas largimit të Luis Suarez dhe afrimit të Mario Balotellit, treshja do të përbëhet nga italiani dhe dyshja angleze Sterling-Sturridge.

Tashmë Liverpool nuk duhet të stepet: me Balotellin në skuadër mund të tentojë titullin kampion. /albeu.com/
Shtuar më 21/08/2014, ora 15:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori