Ja si e komentuan mediat italiane humbjen e Shqipërisë (FOTO)

“Në stadiumin ‘Azzuri d’Italia’ në Bergamo, Shqipëria e lacialit Berisha dhe e napolitanit Hysaj u dorëzua 1-3 ndaj Ukrainës. Zgjedhjet e De Biazit, pas fitores 3-1 ndaj Katarit, u mundën në testin më të vështirë në prag të Euro 2016″”,-shkruan “Sportmediaset”
Humbja e Shqipërisë ndaj Ukrainës me rezultatin 1-3 në miqësore është pasqyruar gjerësisht në mediat e huaja.

Mediat italiane kanë vlerësuar paraqitjen e treguar nga tifozëria shqiptare në stadiumin, ndërsa për lojën e Kombëtares kanë evidentuar gabimet dhe mungesën e eksperiencës.
Shtuar më 04/06/2016, ora 10:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori