Ja si ndryshon Interi me Shaqirin (FOTO LAJM)

HANDANOVIÇ
Mediat italiane kanë zbuluar detajet e marrëveshjes qe pritet te arrihet mes Xherdan Shaqirit dhe Interit. "Sportmediaset" shkruan se Interi dhe Xherdan Shaqiri janë vetëm një larg hap marrëveshjes.

Sipas këtij burimi, e mërkura do të jetë e Shaqirit dhe Interit dhe ai pritet qe te pranojë ofertën e zikaltërve për tre vjet kontratë.

Me këtë kontratë, ai do të fitojë 2,5 milionë euro në sezon plus bonuset.

Por, Interi më parë duhet të mposhtë më parë konkurrencën e fortë të Liverpoolit për të siguruar shërbimet e shqiptarit të Bayern Munchen.

Po bashkë me Shaqirin presidenti Erick Thohir premton edhe diosa blerje të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 04/01/2015, ora 17:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori