Juve mbretëron në Europë, ja 10 ekipet me mesataren më të lart të pikëve (FOTO)

10. Nice: mesatarja 2,13 pikë për ndeshje
Pëlqej
Juventus po zhvillon një tjetër sezon të jashtëzakonshëm, duke qenë shumë pranë titullit të 6-të radhazi në Seria A, por dhe me disa rekorde dhe europiane.

Bardhezinjtë deri më tani janë skuadra me mesataren më të mirë të pikëve deri më tani, duke lënë pas skuadra të njohura si Bayern, Chelsea apo Barcelona, raporton Albeu.

Me 2.52 pikë të mesatarisht për ndeshje, kampionët e Italisë marshojnë të sigurt drejt titullit, ndërkohë që në muajin prill do të kenë një kalendar të ngjeshur. Më lart keni dhe listën me Top 10 skuadrat me më shumë pikë për ndeshje. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 14:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori