Juventus, Allegri zgjedh mes 5 yjeve (FOTO LAJM)

Javier 'Chicharito' Hernandez - Manchester United
Pëlqej
Pesë emra të mëdhenj për merkaton e Juventusit. Klubi bardhezi qëndron aktiv në merkaton e verës, në pritje të një tjetër goditje të madhe, që lidhet edhe me lëvizje të tjera të bujshme si Edinson Cavani, Angel Di Maria e Radamel Falcao.

Transferimi i tyre, shkruan "Tuttosport", mund të shkaktojë lëvizjen e futbollistëve të tjerë që po ndiqen prej kohësh nga drejtuesit e kampionëve të Italisë: janë sono Javier 'Chicharito' Hernandez, Stevan Jovetiç, Ezequiel Lavezzi, Javier Pastore e quel Nanidhe Luis Nani që janë të "bllokuar" prej ditësh dhe që mund ti bashkohen ekipit të Allegrit. Është ky i fundit ai që duhet të bëjë edhe zgjedhjen finale.

Por më parë Juventus duhet të mposhtë konkurrencën e klubeve të tjerë si: Atletico Madrid, Valencia, Southampton e Tottenham apo edhe italianet Milan dhe Inter. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2014, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori