Karikatura e ditës (FOTO LAJM)

Protagonist i karikaturës së ditësGoal.com për ditën e mërkurën padyshim është klubi francez, Paris Saint-Germain.

Përkundër shpenzimeve marramendëse në merkaton e transferimeve të lojtarëve, PSG sërish dështoi në UEFA Champions League.

Francezët u eliminuan në 1/8 e finales së kësaj gare pas humbjes me rezultat të përgjithshëm 5-2 kundër Real Madridit.

“Nuk ishte një natë e këndshëm për pronarin e PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, i cili ishte dëshmitar i eliminimit të klubit të vet nga Liga e Kampionëve nga Real Madridi, edhe pse ka shpenzuar shuma të mëdha parash për ta përmirësuar skuadrën”, e përshkruan Goal.com karikaturën e ditës me PSG-në dhe pronarin e saj. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2018, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori