Karikatura e ditës pas largimit të Ozil nga Gjermania (FOTO LAJM)

Mesut Ozil dha dje lajmin për largimin nga Kombëtarja Gjermane me anë të një letre të hapur të postuar në “Twitter”.

Lojtari me origjinë turke tha se nuk e duron dot racizmin dhe mosrespektimin dhe kështu ai vendosi të largohet nga kombëtarja.

Shkak për kritikat ndaj Ozilit u bë fotoja që ai bëri me “diktatorin” siç e quajnë në Gjermani, presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdoganin.

Omar Momani i “Goal.com” të realizojë një karikaturë ku duket Ozil i zhveshur nga fanella e Gjermanisë dhe e lë pas shpinës atë bashkë me Kupën e Botës. /albeu.com/
Shtuar më 23/07/2018, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori