Këto do të jenë 10 impiantet magjike në "Euro 2016" (FOTO LAJM)

Stade Geoffroy. St.Etienne. Kapaciteti: 42 mijë vende. Numri i ndeshjeve: 4
Kampionati evropian është gjithmonë e më pranë. Franca për një muaj do të pushtohet nga tifozë nga shumë vende të Europës.

Te rëndësishme në këtë eveniment janë stadiumet që do të zhvillohen edhe përballjet në këtë kompeticion.

51 ndeshje, luhen në 10 stadiume të ndryshme në Francë, njëra prej stadiumeve me kapacitet më të lartë është ai në Parisë “Stade de France” me kapacitet prej 80 mijë vende.

Më lart keni 10 stadiumet dhe disa statistika të këtyre impianteve magjikeve. /albeu.com/
Shtuar më 05/06/2016, ora 16:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori