Klopp, 40 milionë për 2 super-talente (FOTO LAJM)

Julian Draxler - Schalke 04
Trajneri i Borussia Dortmund, Jurgen Klopp, po bën gati planin strategjik duke zëvendësuar Mario Gotzen dhe Robert Lewandowskin me yje dhe talente futbolli. Emri i parë në listën e teknikut gjerman është talenti i Milanit, Stephan El Shaarawy, për të cilin kanë ofruar 20 milionë euro.

Portali më i madh sportiv në Europë "Goal.com" bën të ditur se "Faraoni" pritet të zëvendësojë sulmuesin polak që pritet të largohet për te Bayern Munchen .

Talenti tjetër është ai i Schalke 04, Julian Draxler, i cili shihet si zëvendës ideal për pozicionin e Gotzes. Edhe pse nuk ka klauzolë në kontratën që i skadon në 2016- n, verdhezinjtë sipas "Kicker" ofrojnë 20 milionë euro për të. /albeu.com/Shtuar më 26/04/2013, ora 11:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori