Kombëtarja e Omanit fal xhumanë në Prishtinë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Miqësorja e rradhës për Përfaqësuesen e Kosovës luhet të dielën në stadiumin e Prishtinës, por kombëtarja e Omanit ka mbërritur që sot në kryeqytetin kosovar. Por sot është e premte dhe si të gjithë myslimanët e tjerë edhe futbollistët miq nuk e kanë lënë namazin e xhumasë.

I gjithë ekipi është falur në Xhaminë e Madhe të Prishtinës, aty ku predikon hoxhë Shefqet Krasniqi dhe ku janë pritur shumë mirë nga qytetarët vendas. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 16:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori