Krokodili kafshon Arjen Robben-in (FOTO LAJM)

Futbollisti holandez i Bayern Munchen Arjen Robben është sulmuar dhe kafshuar nga një krokodil teksa kishte tentuar të merrte topin pranë një liqeni. Sipas të përditshmes gjermane "Bild", Robben mban tani një mbrojtëse në dorë pasi kishte pësuar lëndim në nyjë dhe gishtërinj.


"Kur shkova për ta marrë topin nga liqeni, krokodili më kafshoi", ka thënë Robben.

Fillimisht u raportua se Robben u lëndua në palestër duke ngritur pesha, mirëpo mesfushori ka rrëfyer ngjarjen e tmerrshme ku nëse konsiderohen rrethanat ai mund të konsiderohet si fatlum që shpëtoi i gjallë. /albeu.com/

Shtuar më 17/01/2015, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori