Kur Ronaldinho "mashtron" Messin (FOTO-VIDEO)

Lionel Messi ka qënë më i kërkuari i tifozëve pas përfundimit të stërvitjes, kur një numër i madh i tyre shmangën forcat e sigurisë për të hyrë në fushë dhe takuar idhullin e tyre. Njëri madje arriti të marrë një fanellë nga sulmuesi i Barcelonës.

Por, Robinson Oliviera, i cili punon si "sozia" profesionale i Ronaldinhos, u përshëndet me Messin por nuk e la pa u përkulur para tij. Ngjashmëria e madhe e tij me ish bashkëlojtarin e Messit bëri që argjentinasi, por edhe yjet e tjerë të Kombëtares së Argjentinës të mashtrohen për një moment.

"Kur më pa ishte i shokuar sepse mendoi se jam Ronaldinho i vërtetë dhe më tha se nuk ke nevojë të vraposh në fushë për të më takuar. Ai më tha, çka kërkon këtu për të më takuar? Më mbajti dorën, u përkula në gjunjë, ishte shumë emocionuese", u shpreh Oliviera për "Goal.com". /albeu.com/

Shtuar më 12/06/2014, ora 10:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori