Kuriozitete nga Botërori/ Kapiteni më i vjetër 45 vjeç (FOTO LAJM)

Igor Akinfeev (Rusia) – 32 vjeç
Mes 32 ekipeve finaliste në Botërorin e Rusisë, bien në sy edhe 32 kapiten që do të mbajnë shiritin në krah për Kombëtaret e tyre.

Spikat portieri i Egjiptit, El Hadari, i cili do të jetë më i vjetri, me plot 45 vite mbi supe.

Gjitashtu, shiritin e kapitenit do ta mbajnë edhe 2 nga lojtarët më të mirë të planetit, Messi dhe Ronaldo, përkatësisht për Argjentinën dhe Portugalinë. në galerinë e këtij lajmi keni të gjithë kapitenët e 32 ekipeve. /albeu.com/
Shtuar më 07/06/2018, ora 19:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori