Kush fiton "Topin e Artë" nuk fiton Botërorin (FOTO LAJM)

1957 – Alfredo Di Stefano (argjentinas, nënshtetësi spanjolle): nuk mori pjesë në Botërorin 1958, u fitua nga Brazili


Portugezi Cristiano Ronaldo, francezi Franck Ribery dhe argjentinasi Lionel Messi janë në garë për të fituar "Topin e Artë 2013". Por, ai që shkon në Kupën e Botës si fituesi i "Topit të Artë", nuk e ngre trofeun e kampionit.

Kjo ka ndodhur gjithnjë, duke fituar që nga viti 1957 dhe deri më sot.

Një çmim mjaft prestigjioz individual për futbollistët, por me sa duket një "sakrificë" për një komb të tërë. /albeu.com/


Shtuar më 15/12/2013, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori