Ky është formacioni "bombë" i Ligës së Kombeve (FOTO LAJM)

Kompeticioni më i ri i FIFA-s, Liga e Kombeve, edhe pse jo shumë e mirë pritur po përkrahet nga shumë ndjekës.

Tashmë janë mbyllur edhe ndeshjet e para të kësaj lige dhe sigurisht që ndeshja që ka marrë vëmendjen është ajo midis Spanjës dhe nënkampiones së botës, Kroacis, ku kjo e fundit pësoi 6 gola.

Pas kësaj portali “WhoScored” ka formuluar sipas disa përllogaritjeve edhe formacionin më të mirë deri më taninë Ligën e Kombeve ku bie në sy fakti se 6 nga ky formacion janë futbollistë të Sapnjës. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2018, ora 16:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori