Panucci ndryshon skemë? Ky është formacioni i mundshëm anti-skocez

Shqipëria do të luajë sonte, në orën 20:45, në “Hampden Park”, ndeshjen e dytë të Ligës së Kombeve.

Trajneri Christian Panucci e ka bërë të qartë se në fushën e Skocisë zbret për të fituar, pavarësisht se edhe një barazim do të ishte i pranueshëm.

Trajnëri Italian pas suksesit me Izraelin ka menduar që të përdor një trjetër skemë dhe mendohet se ajo do të jetë 5-4-1.

Në mbrojtje do të jenë të njëjtit që luajtën vetëm se Mërgim Mavraj do të futet në mes të tyre.

Në mesfushë Ledian Memushaj dhe Migjen Basha do të tentojnë të mbajnë tempon lojës.

Mdërsa në krahe do të jenë Taulant Xhaka dhe Jahmir Hyka, që do ta mbështesin në sulm Bekim Balajn. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2018, ora 14:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori