Ky është formacioni më i mirë i javës në Champions (FOTO LAJM)

Faqa zyrtare e Championsit ka publikuar formacionin më të mirë javës për raundin e parë.

Katër lojtarë të Juventusit ja kanë dalë që të jenë në ekipin e më të mirëve në Ligën e Kampionëve, pasi që ata fituan kundër Valencias

Torinezët fituan në Mestalla në sajë të dy penalltive që në gol i shndërroi Miralem Pjanic, e ku boshnjaku ja doli të jetë në 11 më të mirë të kampionëve.

Atij i është bashkuar Wojciech Szczesny, i cili arriti të bëj disa pritje dhe mbrojti penalltinë duke bërë që goli i tij mos të preket nga ndonjë shënim.

Posh këtyre në ekip janë përfshirë edhe Joao Cancelo dhe mbrojtësi Leonardo Bonucci

Ekipi më i mirë në Champions League për raundin e parë: Szczesny (Juventus); Cancelo (Juventus), Alaba (Bayern Munchen), Bonucci (Juventus), Tagliafico (Ajax), Marcelo (Real Madrid); Vlasic (CSKA), Pjanic (Juventus), Pogba (Manchester United); Messi (Barcelona), Krmencik (Viktoria Plzen).
Shtuar më 20/09/2018, ora 20:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori