Ky është luftëtari i UFC-së që mund të thyejë rekordin e Khabib (FOTO LAJM)

khabib
Khabib Nurmagomedov arriti rekordin e tij më të lartë personal, pasi mposhti "luftëtarin" amerikan, Gaethje.

Kampioni i MMA, mbrëmë vendosi rekordin e tij të fitoreve në 29 sosh dhe me 0 humbje.

Madje pas kësaj fitore, Khabibi njoftoi se po pensionohet, kjo pas vdekjes së babait të tij, tre muaj më parë.

Ndonëse ka vendosur një rekord botërore, është edhe një "luftëtar" tjetër që ka 20 fitore dhe asnjë humbje në UFC.

Fjala është për 31 vjeçarin nga Nigeria, Israel Adesanya, i cili aktualisht mbanë rekordin personal prej 20 fitoreve dhe asnjë humbje.

Por, mbetet të shihet se ky rekord i vendosur nga Khabib, a do të thehet nga Adesanya.

Shtuar më 25/10/2020, ora 11:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori