"Lamtumirë" Valverde, ky pritet të jetë trajneri i ardhshëm i Barcelonës (FOTO LAJM)

Aventura e Valverdes me Barcelonën pritet të mbyllet shumë shpejtë.

Kjo pasi, duke u bazuar në raportimet e “Mundo Deportivo”, gazetë e afërt me klubin katalunas, Ronald Koeman, selektori aktual i Holandës, do të zyrtarizohet si trajner.

Drejtori holandez i Barcelonës, Nico Hoogman, tashmë ka zbuluar ofertën e kontratës për holandezin, që në edicionet 1989/1995 djersiti fanellën e famshme “verdhë e kuqe”.

Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat verën e vitit 2020, por ajo që është e rëndësishme, karrigia e teknikut Valverde, tashmë ka filluar të lëkundet, përkundër faktit se rrugëtimi i Barças në Ligën e Kampionëve dhe La Liga do të jetë thuajse vendimtar.
Shtuar më 06/12/2019, ora 18:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori