E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
Legjenda Pele shet medaljet, ia dhuron paratë spitalit të fëmijëve (FOTO)

Legjenda braziliane e futbollit Pele ka vendosur të nxjerrë në ankand të paktën 2000 sende të ndryshme që i ka përdorur dhe fituar në karrierën e vet futbollistike, duke përfshirë dhe tri medalje të arta në botërorët 1958, 1962 dhe 1970.

Sipas medieve ndërkombëtare vlera e të gjithë këtyre sendeve llogaritet te 1 milionë dollarët dhe që do të përdoren për bamirësi.

Një pjesë e të ardhurave të fituara nga shitja e sendeve të legjendës së Brazilit do t’i dhurohen spitalit të fëmijëve “Pequeno Principe” në Kuritiba. /albeu.com/
Shtuar më 11/03/2016, ora 17:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori