Nuk i shkojnë studentët, Rama i ulëret rektorëve dhe dekanëve
Legjendat e Brazilit kërkojnë suksesin në politikë (FOTO LAJM)

Romario de Souza Faria, Romario
Pëlqej
Më shumë se 20 ish-futbollistë, mes tyre edhe disa prej legjendave të kombëtares së Brazilit, do të garojnë në zgjedhjet e muajit të ardhshme.

Romario de Souza Faria, i njohur si Romario, i cili arriti të fitonte Kupën e Botës në vitin 1994 duke u shpallur edhe lojtari më i mirë, është futur në politikë që në vitin 2009, ku u zgjodh deputet federal i Rio de Janeiros, qytetit dy dytë më të madh në Brazil.

Ndërsa në zgjedhjet e muajit të ardhshëm legjenda e futbollit brazilian do të synojë të fitojë një vend në Senatin e Rio de Zhaneiron. Ai është pjesë e partisë Socialiste të Brazilit.

Një tjetër ish-futbollist i njohur brazilian që do të garojë në këto zgjedhje është Hoze Roberto Gama de Oliveira i njohur si Bebeto. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2014, ora 12:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori