Legjendat e gjalla të futbollit (FOTO LAJM)

Paolo Maldini - Milan (1985-2009)
Ata janë me të vërtetë legjenda të gjalla. Janë flamuri, historia dhe fytyra e klubeve të tyre. Nëse thua emrin e tyre ke thënë atë të klubit dhe nëse thua emrin e klubit ke thënë emrin e tyre.

Po flasim për kapitenët legjendarë të skaudrave më me emër në Europë dhe në Botë. Po flasim për ata futbollistë, të cilët jetën dhe karrierën e tyre e kanë lidhur me ngjyrat e skaudrave të tyre.

Shumë prej tyre, megjithëse në moshë disi të madhe, vazhdojnë të luajnë dhe të dhurojnë spektakël në fushën e lojës. Prania e tyre në fushë është frymëzim për tifozët dhe respekt për kundërshtarët.

Respekte Kampionë! /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2012, ora 15:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori