"L’Equipe": 15 "të harruarit" e Topit të Artë (FOTO LAJM)

Oliver Khan - Gjermani
Pasi Lionel Messi fitoi për herë të katërt çmimin "Topi i Artë", gazeta prestigjoze franceze "L’Equipe" publikoi një listë me futbollistët e "harruar" që gjatë karrierës së tyre e kanë merituar të paktën një herë çmimin më të madh individual në botën e futbollit.

Kjo listë përfshin 15 futbollistë ku bien në sy portierët Oliver Kahn e Gianluigi Buffon, mbrojtësit Franco Baresi, Paolo Maldini, Cafu e Alessandro Nesta, mesfushorët David Beckham, Steven Gerrard e Frank Lampard si dhe sulmues të mëdhenj si Alessandro Del Piero, Raul e Thierry Henry. /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2013, ora 10:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori