Liverpool-Everton, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

LIVERPOOL (4-2-3-1)
Derbi i Merseyside mes Liverpool dhe Everton erdhi. Sot në ora 13:45, në "Anfield Road", do të luhet një prej takimeve më të bukura dhe të zjarrta në Premier League me dy ekipet që do të tentojnë fitoren jo vetëm për të ngjitur shkallët e klasifikimit por edhe për të lumturuar tifozët e tyre.

E gjithë vëmëndja është te dy sulmuesit: Mario Balotelli për vendasit dhe Romelu Lukaku për miqtë, pasi jo vetëm që janë futbollistët më të famshëm te të ekipet por edhe pykat e vetme në sulm.

Aktualisht Liverpool ka 6 pikë pas 5 javësh, ndërsa Everton një më pak. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2014, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori