Liverpool - Roma, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

Pëlqej
Liverpooli bëri një ndeshje fantastike sonte përballë Romës në ndeshjen e parë gjysmëfinale të UEFA Champions League.

Skuadra e Jurgen Kloppit bëri paraqitje solide që u vlerësuar me notën 7.09, ndërsa ajo e Romës 6.63.

Më të mirët në fushë ishin dy lojtarët e Liverpoolit, Mohamed Salah dhe Roberto Firmino që u vlerësuan me notën maksimale, 10.

Lojtarët që u vlerësuan te skuadra mysafire ishin Edin Dzeko (7.9) dhe Radja Nainggolan (7.5).

Lojtari më i dobët në fushë ishte talenti turk, Cengiz Under që u vlerësua me notën 5.7. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2018, ora 23:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori