Mallorca-Real Madrid, formacionet zyrtare: Reali synon të rikthehet në krye (FOTO LAJM)

Real Madridi synon ta marrë sërish kreun e La Ligës, ku për momentin radhitet Barcelona pas fitores së sotshme.

Real Madridi është sonte mysafir i Mallorcas në stadiumin Iberostar, ku do të nisë përballja mes dy skuadrave në orën 21:00, në kuadër të xhiros së nëntë të sezonit të ri të La Ligës.

Real Madridit do t’i mjaftonte një pikë për t’u barazuar me Barcelonës, mirëpo fitorja do t’ia siguronte madrilenëve kreun e La Ligës edhe për këtë xhiro të nëntë.

Për ta arritur këtë qëllim, Real Madridi duhet ta mposhtë Mallorcan sonte, që radhitet në pozitën e 18-të në tabelën e La Ligës, me pesë disfata, një barazim dhe dy humbje
Shtuar më 19/10/2019, ora 20:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori