Merkato, ja emrat që duan tifozët e Realit (FOTO LAJM)

Gareth Bale - Tottenham 64,5% (127,233 vota)
Pëlqej
Lexuesit e Marca.com janë të qartë. Gareth Bale dhe Ilkay Gundogan janë futbollistët e duhur për mesfushën e Real Madrid sezonin e ardhshëm. 197 202 lexuesë, të cilët morën pjesë në sondazhin e gazetës spanjolle, shprehen se yjet e Tottenham dhe Borussia Dortmund duhet të jenë blerjet e skuadrës gjatë merkatos së verës duke votuar më pak Arturo Vidal dhe Geoffrey Kondogbia.

Përsa i përket sulmit, emrat më të dashur janë ata të Edinson Cavanit dhe Sergio Aguero.

Turko-gjermani Ilkay Gundogan ka një vlerë prej 25 milionë eurosh dhe një rrogë prej 1,4 milionësh në sezon por me paraqitjet e tij në Champions League ka tërhequr vëmëndjen e klubeve më të mëdha të Europës, ndërsa për Bale Florentino Perez është i gatshëm të paguajë deri në 60 milionë sterlina. /albeu.com/
Shtuar më 28/05/2013, ora 11:40
Cristiano Ronaldo
e Premte 26 Korrik 2013, Ora 19:03
Bale you are the perfect player for Real Madrid
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori